Świat Psów
Forum miłośników psów

Weterynaria - Pies sika krwią

Hefe - 19 Styczeń 2012, 14:18
Temat postu: Pies sika krwią
Byłam przed chwilą z Anuką na spacerze i się przeraziłam... ponieważ teraz kiedy jest śnieg wyraźnie było widać krew! Co to może oznaczać? Anuka zachowuje się normalnie, je, biega... nie wykazuje objawów choroby, jest normalna... Ostatnio pije trochę więcej wody..
Zaraz będę dzwonić do weterynarza i prawdopodobnie rano dopiero badania.. bo muszą być na czczo. Ale nie mam zaufanego weta i zawsze mam obawy, że idąc z jakimś problemem on sam nie będzie przekonany co do swojej teorii....

Arcana - 19 Styczeń 2012, 14:23

Pytam o najbardziej prozaiczną rzecz - nie zjadła przypadkiem czegoś, co mogło zabarwić mocz? Np. buraczka?
Mocz jest czerwony czy może są osobno kropelki żywej krwi? Sprawdź czy to przypadkiem nie jest wydzielina z dróg rodnych. Kiedy miała ostatnio cieczkę?

Hefe - 19 Styczeń 2012, 14:31

Nie jadła buraczka.. wczoraj pomidora ale to była krew, krew... taka prawdziwa nie zabarwiony mocz.
Na początku jak zaczęła sikać mocz był normalny.. później sikając przeszła w inne miejsce i poszedł taki sznurek koloru jakby brudnego żółtego. Odeszła kawałek i znów sikała i już typowo krwią... na śniegu widziałam samą krew i tylko jeden kawałek, średnicy ok 2mm takiego jakby skrzepu.
Cieczkę miała ok miesiąca temu..

Jakie badanie trzeba zrobić? moczu?

Arcana - 19 Styczeń 2012, 15:08

Hefe napisał/a:
Jakie badanie trzeba zrobić? moczu?

Mocz koniecznie, krew też może mieć znaczenie diagnostyczne (na działanie nerek). Do tego USG. Zmierz jej temperaturę, żeby wykluczyć ostry stan zapalny (np. nerek) bo jeśli będzie wysoka gorączka to nie czekałabym do jutra.

Hefe - 19 Styczeń 2012, 15:15

a prawidłowa temp jaka powinna być?
Arcana - 19 Styczeń 2012, 15:18

Powyżej 38,5 to już jest podwyższona temperatura.
Hefe - 19 Styczeń 2012, 15:25

Ma 38... Więc zapalenie można wykluczyć?
Arcana - 19 Styczeń 2012, 15:28

Hefe napisał/a:
Ma 38... Więc zapalenie można wykluczyć?

To przynajmniej wiemy, że jakiegoś ostrego stanu raczej nie ma... Aczkolwiek w biologii to różne dziwne rzeczy się zdarzają... No ale bądźmy dobrej myśli. Może być zapalenie pęcherza np lub jakiś inny stan przewlekły... Kamienie moczowe, piasek, który drażni ściany pęcherza lub przewody moczowe i stąd krew. Dzwoniłaś do tego weta?

Hefe - 19 Styczeń 2012, 18:48

Dzwoniłam. Powiedziała, że badanie moczu, jutro mama weźmie do laboratorium i z wynikami do weterynarz. Z mojego opisu powiedziała, że prawdopodobnie zapalenie dróg moczowych.
Teraz już nie sika krwią, tylko tak na różowo albo normalnie... z tym, że nie wytrzymała i w domu się nam zlała, a na dworze sika co chwilę i po kropelce... Temperaturę ma w normie dalej, chociaż widać, że zrobiła się taka bardziej osowiała. Na dworze zjadła jakąś kępkę trawy i zaraz wszystko co dzisiaj zjadła zwróciła, więc nie czuje się najlepiej... A Monika wiesz co stosować w przypadku zapalenia pęcherza? Moja mama się upiera żeby jej Furagin dać... :/ ja wolę czekać.... co powie wet.

Arcana - 19 Styczeń 2012, 18:59

Mam nadzieję, że to pęcherz, a nie nerki... :| Biedna Anuka, takie schorzenia są strasznie nieprzyjemne.
Co do leków to musiałabym się skonsultować, bo farmakologia to nie jest moja najmocniejsza strona :oops: Furagin pewnie można dać, ale nie chcę się wypowiadać, bo zwyczajnie nie mam pewności.

Tilia - 19 Styczeń 2012, 19:04

Ja bym dała dużo wit C bo to zawsze wskazane przy zapaleniach dróg moczowych (zakwasza mocz), Urosept i Furagin jeśli masz (F. na receptę). To bardzo nieprzyjemne schorzenia, te leki wyników badania moczu nie zafałszują, a mogą przynieść ulgę. Wiem co mówię, znam zapalenia pęcherza z autopsji :| i pamiętaj, że to niestety ma tendencję do nawrotów.
Hefe - 19 Styczeń 2012, 19:12

Dzięki! Jutro będę coś więcej wiedzieć.. i zobaczymy jak się będzie czuć do rana... Furagin będę mieć rano, także mogę go bez konsultacji z wetem dać? i ile?
Tilia - 19 Styczeń 2012, 23:29

Przede wszystkim wit C albo jakiś preparat który ją zawiera
ile Furaginu? jak pies waży ponad 30 kg to możesz dawać spokojnie dawkę jak na człowieka, przyznam że nie pamiętam ile dawałam (moja Mała miewała zapalenia pęcherza), musiałabym zerknąć w ulotkę


wiesz co, nie chcę Ci mówić co masz robić - ja bym dała (wit C, Urosept lub Furagin- co najmniej 5 dni!), ale i tak bym rano poszła na spacer z łyżką wazową i słoiczkiem, złapała mocz i poszła do wet. bo może to być banalne zapalenie pęcherza, ale może być konieczny np antybiotyk, dodatkowe badania, usg... nie lekceważ tego!!!

Arcana - 20 Styczeń 2012, 09:33

Kasia, daj znać co z Anuką jak tylko będzie coś wiadomo.
Hefe - 20 Styczeń 2012, 14:59

Dajemy Furagin... wczoraj już pierwszą dawkę, rano już PODOBNO było lepiej.. nie wiem bo tata rano zabrał Anukę a ja pojechałam do szkoły, tyle co rozmawiałam z nim przez tel. i powiedział, że siusia już w miarę normalnie i jest żywsza... i oczywiście nie złapał moczu do badania :evil: :evil: Razem z moją mamą to bardziej lekceważą.. moja mama pracuje w szpitalu i denerwuje mnie bo chce leczyć psa jak człowieka! ale przecież gdyby tak się dało to po co byliby nam weterynarze :evil: ? Ja w domu będę dopiero wieczorem, mam teraz dużo zajęć i w sumie Anuka od kilku tygodni jest pod opieką moich rodziców... Mam nadzieję, że to nic poważnego i, że ich lekceważenie tego nie poniesie jakiś gorszych konsekwencji.. Muszę porobić Anuce wszystkie badania i na mocz i na krew.. w sumie nie jest już młodym psem i różne choroby mogą się teraz pojawiać.. obawiam się w sumie tego najbardziej bo zawsze jak coś jednego się zacznie robić to zaraz coś innego się pojawia....
Tilia a wit. C na pewno? Rozmawiałam z wet i mówiła żeby tego nie dawać bo wypłukuje antybiotyk... ?

Arcana - 20 Styczeń 2012, 16:36

Hefe napisał/a:
Tilia a wit. C na pewno? Rozmawiałam z wet i mówiła żeby tego nie dawać bo wypłukuje antybiotyk... ?

To ona dostaje antybiotyk?

Tilia - 21 Styczeń 2012, 09:42

Furagin nie jest antybiotykiem. Jeśli się boisz, to możesz dawać wit C w innym czasie, 2-3 godziny przed-po leku. Witamina C zakwasza mocz, co utrudnia namnażanie się bakterii, zawsze się ją przy zapaleniach pęcherza stosuje. Taką klasyczną, albo preparaty ją zawierające.
Hefe - 21 Styczeń 2012, 11:00

Myślałam że to antybiotyk ponieważ stosuję się przy Escherichia coli, co zazwyczaj leczy się antybiotykiem..
Z Anuka jest niby wszystko ok, zachowuje się normalnie, ma apetyt, nie pije już tak dużo wody a przede wszystkim mocz jest normalny i siusia też prawidłowo nie jak w pierwszy dzień co krok to kucała i widać ogólnie, że jest z nią lepiej... Mimo wszystko po weekendzie mocz pójdzie do badania, muszę nacisnąć na moich rodziców... to oni teraz przebywają większość czasu z psem bo ja jestem cały dzień na uczelni/w pracy... a oni sobie nie zdają z pewnych rzeczy sprawy :/ Dzięki dziewczyny za pomoc

Tilia - 21 Styczeń 2012, 12:41

Hefe pamiętaj proszę, żeby nie przerywać podawania Furaginu mimo poprawy. Najlepiej dawać nieprzerwanie co najmniej tydzień, bo jak przerwiesz, to te resztki bakterii które zostały będą się znowu namnażały i będzie trudniej je wytłuc.
Hefe - 21 Styczeń 2012, 12:52

Tak wiem, bierze cały czas... Czy na pewno jeśli zrobię badania moczu to nie zaburzą te tabletki wyniku?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group