Świat Psów
Forum miłośników psów

Pies w mediach, literaturze i sztuce - allegrowe psiaki...

sivuha - 18 Sierpień 2010, 12:33
Temat postu: allegrowe psiaki...
pseudohodowla kwitnie...

http://allegro.pl/item119...kundelkiem.html
tu na przykład- ktoś sprzedaje mixa pinczerka z kundelkiem za 50zł... aż miałam ochotę tej osobie coś napisać... ale po co... Moim zdaniem, jak się już "coś takiego stało" (czyt: ciąża ) to te szczeniaczki powinny być oddane a nie sprzedawane! To się nazywa "łatwy zarobek"...bez vatu i w ogóle... (sorki za zgryźliwość, ale jak widzę coś takiego, to aż mi wstyd za tych ludzi...)

Ale znalazłam też bardzo poruszającą historię... dziś ten psiak znalazł tymczas. Cud... cud, że w ogóle przeżył... ma wielką wolę życia. Z resztą- zobaczcie sami:)
http://allegro.pl/item118...asakrowane.html

P.S. odnośnie rozmnażania.. to rozmnażanie psów które nie mają statusu "pies/suka hodowlana" powinno być w świetle prawa nielegalne i ścigane. Kto złamałby to prawo- powinien otrzymać dożywotni sądowy zakaz posiadania zwierząt i wysoką grzywnę a właściciele pseudohodowli powinni być skazywani na więzienie (i też zakaz) może to dla niektórych zbyt "radykalne" rozwiązanie, ale moim zdaniem-nie. Może ludzie w końcu czegokolwiek by się nauczyli. A tak?... zarabiają na psach na lewo i prawo... traktują jak "mięso armatnie", bo "to tylko pies" i jak się znudzi to można go ubić... nasza biedna Polska wciąż niestety tkwi w średniowieczu. :(

Antoś - 18 Sierpień 2010, 18:56

Wiecie, przydałoby się robić screeny takich aukcji dla przyszłych pokoleń, bo za kilka tygodni, może misięcy aukcji już nie będzie :) )
sivuha napisał/a:
to rozmnażanie psów które nie mają statusu "pies/suka hodowlana" powinno być w świetle prawa nielegalne i ścigane. Kto złamałby to prawo- powinien otrzymać dożywotni sądowy zakaz posiadania zwierząt i wysoką grzywnę a właściciele pseudohodowli powinni być skazywani na więzienie (i też zakaz) może to dla niektórych zbyt "radykalne" rozwiązanie, ale moim zdaniem-nie.

Hm, widzisz, takie coś może i byłoby przydatne w stosunku do pseudohodowli, ale co z właścicielami, których suczka zaliczyła "wpadkę" ? Też zakaz trzymania psów, zwierzaka odebrać (i co z nim zrobić ? do schroniska ?), grzywnę nałożyć ?
Jesteśmy jeszcze daleko "za murzynami" jak to się mówi, a kastracja czy sterylizacja to nie jest w Polsce koszt dziesięcu złotych, żeby każdego było na nią stać...

sivuha - 18 Sierpień 2010, 20:27

off-topic--- świetny avatar:) zaje..fajny:) heh

To tylko moje zdanie... ale jeśli ktoś nieupilnował psa, po powinien wyciągnąć z tego wnioski (to nierealne raczej, znając nasze społeczenstwo grrr) i dopilnować, by takie zdarzenie wiecej nie miało miejsca (np: choćby za niski płot czy nie zamykająca się brama- suka uciekla i już...- naprawić bramę, podwyższyć płot...)a jak już maleństwa się urodzą.... niechciałabym pisać o usypianiu ślepych miotów, bo uważam, że każde stworzenie ma prawo do życia (nie rozwinę tej myśli, bo to temat rzeka...) może ktoś powinien pomagać właścicielom w znalezieniu choćby domów tymczasowych?(o ile nie stałych..)dla maluchów... często się zdarza, że ludzie rozmnażają zwierzęta bo ulegają emocjom (oj, będą słodkie maluszki itd..) tyle, że zbyt późno schodzą z chmur na ziemię- kiedy się okazuje "ej, przecież ja tak na prawdę nie wiem jak znaleźć im domy... przecież nikt ze znajomych nie chce psa, bo wszyscy mają..." i tu w końcu dochodzimy do myśli "ups.... i co teraz?????" do której jednak żaden dumny Polak sie w życiu nie przyzna.

(i znów ta moja zgryźliwość.... ech- ja po prostu tak bym chciała, żeby 99% nieuświadomionych rodaków się wkoncu obudziło i wybiegło poza slogan "nie mój pies-nie mój problem" albo "nie pomogę, bo tyle jest bid, a całego świata nie zbawię"... na to to ja powiem im tak: "Bid jest dużo i całego świata nie zbawisz- ale możesz zbawić chociaż kawałek!!"

Foxy - 3 Wrzesień 2010, 13:56

sivuha napisał/a:
tu na przykład- ktoś sprzedaje mixa pinczerka z kundelkiem za 50zł... aż miałam ochotę tej osobie coś napisać... ale po co...
Niejednokrotnie widziałam na allegro np. pseudorasowe yorki nawet za 1000zł. Masakra.
Groszek - 16 Styczeń 2011, 11:33

Foxy napisał/a:
sivuha napisał/a:
tu na przykład- ktoś sprzedaje mixa pinczerka z kundelkiem za 50zł... aż miałam ochotę tej osobie coś napisać... ale po co...
Niejednokrotnie widziałam na allegro np. pseudorasowe yorki nawet za 1000zł. Masakra.

Również parę razy zwracałam na to uwagę...
Przypomniało mi się właśnie,jak znalazłam na allegro aukcję,gdzie użytkownik starał się 'opchnąć' labladora,Ba! Ale,niezwykłego, bo...niebieskiego :lol: . Nie dość,że zdjęcia wyglądały na ewidentny fotomontaż,to nie spodziewałam się że tyle osób da się nabrać i będzie go licytować. Po prostu brak słów, opisujących ludzką głupotę...

Foxy - 16 Styczeń 2011, 12:32

O, a tak odnośnie zacytowanej mojej wypowiedzi, to chciałabym ją uzupełnić - zdarzyło mi się ostatnio widzieć nierasowe yorki nawet za 1600zł. Zgroza.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group